top of page

Dijital Röntgen

Dijital Röntgen Tunamed

Dijital Röntgen

Randevu için bizi arayın

Dijital röntgen, x-ışınları kullanılarak yemek borusu, mide, ince bağırsak, kalın bağırsak, safra yolları ve kadın üreme organlarının ayrıntılı ve gerekirse hareketli şekilde gerçek zamanlı incelenmesini sağlayan, tanısal bir görüntüleme yöntemidir.

Dijital röntgen, genelde sindirim sistemi, idrar yolları veya üreme sistemi yapılarının ayrıntılı görüntülenmesi için yapılır. Bu yolla yemek borusu hastalıkları, mide ülserleri, ince ve kalın bağırsak hastalıkları, sindirim kanalı tümörleri, idrar torbasından böbreklere idrar kaçışı, idrar torbasından idrarın boşalması ile ilgili sorunlar, rahim ile yumurtalıklar arasındaki kanalların açıklığı ve ilgili sorunlar araştırılır, sorunları saptanabilir. 

Dijital röntgen uygulamasında kontrast madde kullanımı yapılır ve bu madde sayesinde görünmeyen yapıların hepsi ilaç yardımı ile boyanır hale gelir ve detaylı şekilde görüntülenir. Kontrast madde olarak kullanılan maddeler iyot ve baryum tarzındaki opak madde içeriği olan ilaçlardır. Genelde damar yolu ile hastalara enjekte yapılır. Damar yolu haricinde idrar sonrası, lavman ve hastaya içirilerek kullanılmaktadır. Kontrast maddenin verilmesinden sonra uzman tarafından hastanın incelenecek olan organı ekranda izlenir ve farklı pozisyonlarda filmleri çekilir.

Dijital röntgen x-ışınları (röntgen) kullanılarak gerçekleştirildiğinden, hastalar az bir miktar da olsa radyasyona maruz kalmaktadır. Bu nedenle işlemde hastanın maruz kaldığı riskler ile alacağı fayda arasında bir denge sağlanmasını gerekmektedir. 

Son teknoloji, uzman kadro, hızlı sonuç, uygun fiyat. SGK'lı hastalara ücretsiz Pet-ct, dota, psma. Açık emar (mr), tomografi, ultason, mamografi, dijital röntgen, dsa anjiyo, kemik ölçümü ve diğer görüntüleme ve laboratuvar ihtiyaçlarınıza uygun ücret ve çözümler için bizi arayın:

212 2582365

 

Tunamed

bottom of page