top of page

Kemik Yoğunluğu Ölçümü

Kemik Yoğunluğu Ölçümü Tunamed

Kemik Yoğunluğu Ölçümü

Randevu için bizi arayın

Kemik erimesinin (osteoporoz) erken dönemde teşhisi ve karşılaştırılabilir ölçümlerle izlenmesi için geliştirilmiş olan kemik yoğunluğu ölçümü, osteoporoza bağlı kırık riskini belirlemede en doğru sonuç veren yöntemdir.

Kemik yapısının önemli kısmını kalsiyum ve fosfor gibi mineraller oluşturur. Kemik yoğunluğu (dansitesi) ölçüm yöntemlerindeki amaç kemiğin bu mineral kısmının miktarsal oranını belirlemektir. Kemikteki minerallerin kaybı ne kadar fazla ise yoğunluk o kadar düşük olmaktadır. Bu durumda kemik mineral yoğunluğu azalmış yani kemik erimesi (osteoporoz) meydana gelmiş olduğu tespit edilebilir.

Menapoz dönemindeki kadınlar, steroid ilaçlar gibi kemik yoğunluğu kaybına neden olan ilaçları kullananlar, ailesinde osteoporoz veya kalça kırığı öyküsü bulunanlar, tip 1 diabet, karaciğer ve böbrek hastaları başta olmak üzere, kemik yoğunluğu ölçümünün geniş bir kullanım alanı bulunmaktadır.

Son teknoloji, uzman kadro, hızlı sonuç, uygun fiyat. SGK'lı hastalara ücretsiz Pet-ct, dota, psma. Açık emar (mr), tomografi, ultason, mamografi, dijital röntgen, dsa anjiyo, kemik ölçümü ve diğer görüntüleme ve laboratuvar ihtiyaçlarınıza uygun ücret ve çözümler için bizi arayın:

212 2582365

 

Tunamed

bottom of page