top of page

DSA Anjio

DSA Anjio Tunamed

DSA Anjio

Randevu için bizi arayın

Anjiyografi vücut damarlarının görüntülenmesi yöntemidir. Damar içine damarların görünür hale gelmesini sağlayan ve kontrast madde olarak tanımlanan ilaç verilerek, özel röntgen cihazları yardımıyla DSA adı verilen radyogramlar elde edilir. Anjiyografi sayesinde organları besleyen damarlar görüntülenerek damar hastalıkları veya bu damarlardan beslenen organlara ait tanı koydurucu bilgiler edinilir. Ayrıca elde edilen bilgiler doğrultusunda anjiyografi tedavi amaçlı olarak da kullanılır. Anjiyoplasti (balonla daralmış damarları açma) bunun  bir örneğidir.

Serebral anjiyografi ise kısaca beyin damarlarının görüntülenmesidir. Beyin, kafatası kemikleriyle çevrili olduğundan sadece görüntülemek değil tüm damarsal patolojileri ortaya çıkarmak için kaliteli görüntüleme yapmak gerekir. Normal kalp anjiyo yapan cihazlar bu konuda yetersiz kalır. Bu durumda DSA (Dijital Subtraksiyon Anjiyografi) yapılması gerekmektedir.

DSA kemikleri ve diğer tüm dokuları dışarıda bırakarak sadece damarların görüntülenmesine olanak verir. Bu nedenle daha üstün bir görüntüleme tekniğidir.

Son teknoloji, uzman kadro, hızlı sonuç, uygun fiyat. SGK'lı hastalara ücretsiz Pet-ct, dota, psma. Açık emar (mr), tomografi, ultason, mamografi, dijital röntgen, dsa anjiyo, kemik ölçümü ve diğer görüntüleme ve laboratuvar ihtiyaçlarınıza uygun ücret ve çözümler için bizi arayın:

212 2582365

 

Tunamed

bottom of page