top of page

Nükleer Tıp (Sintigrafi)

Nükleer Tıp (Sintigrafi) Tunamed

Nükleer Tıp (Sintigrafi)

Randevu için bizi arayın

Radyoaktif bir maddenin vücuda damar, ağız ya da diğer yollarla verilmesinden sonra özel kameralar ile görüntülendiği tanı yöntemidir. İncelenecek her organ için farklı bir radyoaktif ilaç verilerek, o ilacın ilgili organdaki tutuluşu, dağılımı ve atılışı incelenir.

Radyoaktif ilaçlar vücuda yalnız başına veya incelenecek organa ve lezyona uygun bir maddeye bağlanarak verilebilmektedir.

 

Gama kameralar nükleer tıpta kullanılan tıbbi görüntüleme cihazlarıdır. Gama kamera tetkik amacıyla hastaya verilen radyoaktif maddelerden yayılan gama ışınları ile görüntü oluşturmaktadır. Bu görüntüler, hastaya verilen radyoaktif maddeden yayılan gama ışınlarının incelenen organ etrafında döndürülen dedektörler tarafından algılanmasıyla elde edilmektedir.

 

Dedektörlerden gelen sinyallerin tümü bir bilgisayara aktarılır. Bilgisayar elde ettiği sinyalleri renkli görüntüye çevirerek analizini yapar.

 

Radyonüklidin (radyo izotopun) organizmadaki dağılımının görüntülenmesi ile anatomik bilgiler, bu dağılımın zamana göre değişikliklerinin saptanması ile de fizyolojik bilgiler elde edilir.

Son teknoloji, uzman kadro, hızlı sonuç, uygun fiyat. SGK'lı hastalara ücretsiz Pet-ct, dota, psma. Açık emar (mr), tomografi, ultason, mamografi, dijital röntgen, dsa anjiyo, kemik ölçümü ve diğer görüntüleme ve laboratuvar ihtiyaçlarınıza uygun ücret ve çözümler için bizi arayın:

212 2582365

 

Tunamed

bottom of page